آموزش ایروبیک در منزل

توضیحات برنامه

ایروبیک یکی از ورزشهای هوازی است که عموما با موسیقی نیز همراه است.در این مجموعه شما با بسیاری از حرکات این ورزش آشنا شده و می توانید بدون حضور در باشگاه به تنهایی و بدون حضور مربی بطور اصولی و صحیح ورزش کنید و از اثرات آنها استفاده کرده و تاثیر بسیار مثبتی بر روی قلب ، ریه و عضلات خود بگذارید.
این نرم افزار شامل آموزش اصول و تمرینات ورزش پرتحرک ایروبیک به صورت ساده و قدم به قدم توسط استاد این رشته می باشد.
کلیه آموزش ها بصورت ساده ارائه شده است و در هر مکانی از جمله (خانه، فضای آزاد و...) قابل انجام می باشد.

از سایر محصولات آموزشی ورزش های کششی ، حرکتی و سرعتی دیدن فرمایید.

مطالب بیشتر

ایروبیک ،به فعالیت هوازی اطلاق می شود که در آن ها شدت تمرین با لا و مدت تمرین کم است .
فعالیتی است که حداقل 10تا 12 دقیقه با حالت ریتمیک وموزون به طول می انجامد و عضلات بزرگ بدن را به کار می گیرد. این فعالیت در شرایطی انجام می شود که سرعت وشدت تمرین قابل تحمل است و نیاز بدن به اکسیژن برای مدتی افزایش می یابد.
ورزش هایی مانند پیاده روی ،شنا دو،دوچرخه سواری ،کوه نوردی پله ای ،اسکی در مناطق کوهستانی ،اسکیت ،انواع حرکات موزون و قالب های مختلف تنیس به صورت متناوب (راکت بال ،اسکواش) از جمله ورزش های ایروبیک یا هوازی می باشند .
ورزش ایروبیک در سه مرحله انجام می‌شود. در مرحله اول شما به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه شروع به گرم کردن بدن می‌کنید تا به نرخ ۵۰ تا ۶۰ درصد حدکثر ضربان قلب برسید. سپس به مدت ۲۰ دقیقه با قدرت بالا و طوری که به نرخ ۷۵ تا ۸۰ حداکثر ضربان قلب برسید، تمرین را ادامه می‌دهید. پس از آن به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه تمرین‌های خود را به منظور سرد کردن بدن خود سرد ادامه می‌دهید.
اصول تمرینات ایروبیک
انتقال اکسیژن
در حین تمرینات ایروبیک، سرعت نفس کشیدن افزایش می یابد تا اکسیژن بیشتری به بدن وارد شود. وقتی که اکسیژن به بدن وارد شد، ابتدا توسط ریه ها فراوری می شود، سپس به جریان خون وارد می شود تا به وسیله گلبول های قرمز به قلب برسد، و در نهایت، به وسیله قلب و از طریق سیستم خون رسانی بدن، به سمت عضلات درگیر تمرین ارسال می شود تا مصرف شده و انرژی آزاد کند.
مصرف اکسیژن
مصرف اکسیژن به معنی فرایند استخراج اکسیژن از خون، توسط عضلات بدن است. تمرینات ورزشی باعث تغییرات بیولوژیکی درعضلات بدن می شوند؛ و به همین دلیل است که عضلات افراد ورزیده (نسبت به افراد معمولی) اکسیژن بیشتری مصرف می کنند. برای مثال، ممکن است عضلات بدن یک فرد معمولی، ۳۵ میلی لیتر اکسیژن، به ازای هر کیلوگرم از وزن بدن، در هر دقیقه (میلی لیتر/کیلوگرم/دقیقه) مصرف کنند. در حالی که در یک ورزشکار حرفه ای، این عدد ممکن است به ۹۲ میلی لیتر برسد. این مقادیر با عنوان VO2 (حجم اکسیژن مصرفی) شناخته شده و توسط تجهیزات خاص آزمایشگاهی اندازه گیری می شوند.
چربی سوزی
در تمرینات ایروبیک (نسبت به تمرینات بی هوازی) درصد چربی بیشتری سوزانده می شود. دلیل این موضوع را در ادامه خواهید خواند. چربی دارای چگالی بیشتری نسبت به کربوهیدرات است (چربی دارای ۹ کالری در هر گرم و کربوهیدرات دارای ۴ کالری در هر گرم است). در نتیجه، اکسیژن بیشتری برای سوزاندن چربی مورد نیاز است. در هنگام انجام دادن تمرینات ایروبیک (نسبت به تمربنات بی هوازی)، اکسیژن بیشتری به عضلات می رسد و به دلیل وجود اکسیژن بیشتر، درصد چربی بیشتری نیز در حین تمرینات ایروبیک سوزانده می شود. اما در هنگام انجام دادن تمرینات بی هوازی (که اکسیژن کمتری وجود دارد)، درصد بالاتری از کربوهیدرات سوزانده می شود.
توجه داشته باشید که در اغلب مواقع، هم چربی و هم کربوهیدرات، به طور همزمان مصرف می شوند (البته به غیر از فعالیت های خیلی شدید و کوتاه مدت مانند وزنه برداری یا دویدن سریع). در هنگام تغییر شدت تمرینات ورزشی، تنها نسبت سوزاندن چربی و کربوهیدرات عوض می شود.
شما در هنگام استراحت و در تمام طول تمرینات ورزشی خود چربی می سوزانید و این یک باور اشتباه است که باید ۲۰ تا ۳۰ دقیقه ورزش کنید تا نوبت به سوزاندن چربی ها برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *