آموزش ضربات پا در ورزش های رزمی

آموزش ضربات پا در ورزش های رزمی

آموزش ضربات پا در ورزش های رزمی

توضیحات برنامه

فیلم های آموزشی این برنامه ، تمرینات ضربات اصولی پا در حالت ها و فرم های گوناگون را (در ورزش های رزمی) توسط اساتید رشته های ورزشی رزمی آموزش می دهد.

از سایر محصولات آموزشی ورزش های رزمی دیدن فرمایید.

مطالب بیشتر

ضربات پا سلاح خوبی هم در مبارزات و مسابقات رزمی و هم در دنیای عادی هستند. ازجمله خصوصیات یک ضربه خوب پا می توان به مواردی همچون: سرعت، دقت، زمان بندی، قدرت و قابلیت غافلگیری اشاره کرد.
سرعت
سرعت نیمی از قدرت است. در واقع تکمیل کننده قدرت است. ضربه هر چقدر هم تکنیکی زده شود، اگر به آرامی به حریف بخورد فایده ای ندارد.
دقت
ضربه ما هر اندازه که قوی و سریع باشد اگر به حریف مان برخورد نکند بلااستفاده است. حتی امکان دارد حریف شما از این موقعیت استفاده کرده و به شما ضربه بزند. به همین دلیل دقت، یکی از خصوصیات مهمی می باشد که هر ضربه باید داشته باشد.
زمان بندی
زمان بندی هم یکی از خصوصیات مهم یک ضربه خوب می باشد. شما باید تشخیص دهید که چه موقع زمان مناسبی برای زدن ضربه است.
قدرت
ضربه ما اگر به حریف هم برخورد کند در صورتیکه قدرت کافی نداشته باشد هیچ فایده ای ندارد. به همین دلیل شما باید بتوانید وزن بدن خود را با ضربات پاهایتان ترکیب کنید تا ضربه سنگینی را وارد کنید. معمولا کسانی که پاهایشان باریک تر است قدرت بیشتری در زدن ضربات دارند.
غافلگیر کردن
غافلگیر کردن تکمیل کننده زمان بندی است. شما اگر ضربات خود را در زمانی وارد کنید که حریف تان آماده واکنش نباشد بهترین نتیجه را خواهید دید.
اولین هدف هنرجویان افزایش قدرت انفجاری در ضربات پایه جلو، و ضربههای دورانی پا و ضربه پا از پهلو میباشد. متأسفانه بسیاری از مردم سالها آموزش دیده اند و هنوز نمیتوانند به حداکثر قدرت دست پیدا کنند زیرا آنها ضربات پا را به اشتباه آموزش دیده اند. بدون اصول و قواعد صحیح هرگز پیشرفت حاصل نخواهد شد. بنابراین ارزش دارد، آنها را به طور صحیح دوباره فرا گیرند.
در مبارزه شما باید از هر حالتی که مؤثر است استفاده کنید. برای مثال بهتر است ضربات را پائینتر بزنی تا بالا. اگرچه در تمرین ضربات را بالا بزنید خواهید فهمید که بدن شما برای ضربه زدن در ارتفاع در یک لحظه خاص بهترین حالت را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *