آموزش تکنیک های مبارزات MMA

آموزش تکنیک های مبارزات MMA

آموزش تکنیک های مبارزات MMA

توضیحات برنامه

ورزش رزمی MMA ترکیبی از ورزش های رزمی می باشد که در آن مبارزان این رشته می‌توانند از ضربه‌های مشت، آرنج، زانو، پا، فنون درگیری و گلاویزی ایستاده، در خاک، فنون پرتابی و قفل مفاصل استفاده کنند.
در این مجموعه ، تکنیک های مبارزات MMA با بهره گیری از فیلم های آموزشی ، توسط اساتید این رشته رزمی ، آموزش داده شده است.

از سایر محصولات آموزشی ورزش های رزمی دیدن فرمایید.

مطالب بیشتر

هنرهای رزمی ترکیبی یا (Mixed Martial Arts (MMA یک ورزش رزمی کامل است که مبارزان می‌توانند از ضربه‌های مشت، آرنج، زانو، پا، فنون درگیری و گلاویزی ایستاده، در خاک، فنون پرتابی و قفل مفاصل استفاده کنند؛ که شامل ترکیبی از تمام ورزش‌های رزمی می‌باشد؛ و بزرگترین و معتبرترین سازمان‌های برگزاری این مسابقات، سازمان‌های یواف‌سی، استریک‌فورس و ریزین می‌باشند.
مسابقات هنرهای رزمی ترکیبی با حداقل قوانین محدودکننده انجام می‌شود، اجرای فنون تقریباً تمام رشته‌های رزمی در آن آزاد است و به همین دلیل خشونت بالایی در مسابقات آن وجود دارد. این مسابقات به‌طور معمول بر روی یک سکوی هشت ضلعی که دور آن با توری‌های فلزی پوشیده شده‌است، برگزار می‌شود.
حمله به بیضه، فروکردن انگشت در چشم، فروکردن انگشت به هرکدام از منافذ بدن، ضربه زدن به قسمت گلو، ضربه زدن به مهره های پشت گردن و کمر، نیشگون گرفتن، و با پا ضربه زدن به حریفی که بیهوش است یا به زمین افتاده‌است خطا محسوب می‌شود.
به منظور حرفه‌ای شدن در این رشته می‌توان از دیگر رشته‌های رزمی بهره گرفت. بهترین رشته‌های مکمل برای هنرهای رزمی ترکیبی عبارت اند از: بوکس، تکواندو، کیک بوکسینگ ،موی تای، کیوکوشین، ووشو یا کونگ‌فو، کشتی، جودو، جوجیتسو برزیلی از بوکس به عنوان ضربات مشت و نحوهٔ گارد و دفاع و جا خالی دادن از موی تای به عنوان ضربات آرنج و زانو و ساق پا از کیوکوشین به عنوان محکم کردن بدن در برابر ضربات از تکواندو به عنوان ضربات سرعتی و متفاوت پا از کیک بوکسینگ به عنوان ترکیب ضربات دست و پا از ووشو ساندا به عنوان پاسخ دادن به ضربات با استفاده از فنون درگیری و گول‌زدن با استفاده ترکیب دست و پا و کشتی از کشتی به عنوان زیرگیری و خاک کردن‌ها از جودو به عنوان فنون پرتابی و خاک از جوجیتسو برزیلی به عنوان فنون در خاک و قفل مفاصل.
به‌طور کلی تفکر ترکیب رشته‌های مختلف رزمی، بین سال‌های ۱۹۶۰ تا ۱۹۷۰ رشد پیدا کرد که نقش اصلی را در این مورد بروس لی بازی کرد. او معتقد بود یک مبارز خوب، یک بوکسور، یک کاراته کا، یک جودوکار یا یک کونگ‌فو کار نیست. یک مبارز خوب کسی است که خودش را با هر سبکی وفق داده و توانایی مبارزه در هر استایلی را دارد. در واقع با هر نوع تکنیکی که یادمی‌گیرد و تمرین می‌کند با استفاده از آن حریفش را از هر استایلی زمین گیر کند.
این حرف بعدها توسط دانا وایت به صورت عملی وارد عرصه رقابت‌های رزمی شد. دانا وایت رئیس UFC و کسی است که امروز وی را به عنوان گسترش دهندهٔ MMA می‌شناسند.
در اصل می‌توان گفت پدر هنرهای رزمی ترکیبی همان بروسلی افسانه ای است که نظریه آن را داده و ایجاد کرده‌است او محدودیت و کلاسیک بودن را از هنرهای رزمی برداشت وسنت شکنی کرددر واقع او هنرهای رزمی را به شکلی مؤثر و مفید به کار می‌برد و تابع سبک خاصی نبود و به گفتهٔ خودش مثل آب بود -(روان و منعطف).

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *