نرم افزار اندرویدی : تمرینات آمادگی جسمانی دو و میدانی

توضیحات برنامه

ورزش دو همواره به عنوان ورزش مادر بسیاری از رشته ها و یکی از ورزش های همگانی که برای انجام نیاز به تجهیزات تخصصی گران قیمت ندارد شناخته می شود. دویدن باعث سوختن چربی‌ها، بهبود کار قلب و عضلات و دستگاه تنفسی می‌شود. دویدن از طریق تقویت استخوان ها و ماهیچه ها سرعت سیر پیری را کاهش می دهد، استخوان ها و ماهیچه ها برای پاسخ دهی به حرکات تند ورزشی تقویت می شوند. اگر شما برای دویدن دارای یک برنامه صحیح و منظم باشید، نه تنها باعث فشار زیاد بر روی عضلات و مفاصل شما نمی شود بلکه به داشتن تکنیک های موثر برای دویدن و تقویت عضلات شما و همچنین تناسب اندام و کاهش وزن کمک می کند.

از سایر محصولات آموزشی بدن سازی ، آمادگی جسمانی و ورزش های قدرتی دیدن فرمایید.

مطالب بیشتر

مفاهیم اولیه آمادگی جسمانی:
هدف اصلی از آمادگی جسمانی ، افزایش قابلیتهای عملی ورزشکاران و توسعه قابلیتهای او به بالاترین حد هنجار هاست.
ورزشکارانی که دارای آمادگی جسمانی مطلوب می باشند مهارتهای ورزشی را بهتر می آموزند و انرا به نحو مطلوبتری اجرا می کنند.
در یک برنامه تمرینی هدف دار : در مرحله اول ورزشکار آمادگی جسمانی عمومی به دست می آید و در مرحله دوم کسب آمادگی جسمانی اختصاصی شروع می شود.
آمادگی جسمانی عمومی :
هدف اصلی آمادگی جسمانی عمومی ،بدون در نظر گرفتن ویژگیهای رشته ورزشی مورد نظر بهبود ظرفیت کاری ورزشکاران است ، هر چه ظرفیت کاری ورزشکاران بالا تر باشد با افزایش تدریجی فشار تمرینات سازگاری بهتری خواهد شد.
آمادگی جسمانی ویژه : آمادگی جسمانی ویژه با توجه به آمادگی جسمانی عمومی و با هدف افزایش پیشرفت جسمانی ورزشکاران و ویژگیهای فیزیولوژیکی و روش شناسی رشته مورد نظر شکل می گیرد. در آمادگی جسمانی ویژه باید بر هدفهایی تا کید داشت که با مهارتهای تکنیکی و تا کتیکی و روانی رشته ورزشی مورد نظر در ارتباط باشند .
آمادگی جسمانی ویژه تنها زمانی به دست می اید که شدت تمرین زیاد و حجم تمرین پایین باشد.
تعریف آمادگی جسمانی :
سازمان بهداشت جهانی: آمادگی جسمانی توانایی انجام کار عضلانی رضایت بخش
شورای عالی تربیت بدنی ایالت متحده : آمادگی جسمانی را توانا یی و قابلیت جسمانی یک فرد جهت انجام کارهای روز مره زندگی بدون احساس خستگی ، و داشتن انرژی لازم جهت رویارویی با اتفاقات غیر مترقبه و تفریحات سالم
تعریف: آمادگی جسمانی عبارت است از بالا بردن قابلیتهای جسمانی فرد از طریق تمرینات مختلف ورزشی جهت دست یابی به اهداف مشخص سلامتی و قهرمانی است.
اجزا آمادگی جسمانی :
۱ - آمادگی جسمانی مرتبط با سلامتی
۲ - آمادگی جسمانی مرتبط با اجرای مهارتهای ورزشی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *