آموزش دفاع شخصی و دفاع خیابانی

توضیحات برنامه

این برنامه با بهره گیری از فیلم های آموزشی، فنون و تکنیک های دفاع شخصی در موقعیت های گوناگون را آموزش می دهد. یادگیری این فنون برای مقابله با مزاحمت اشرار در کوچه و خیابان مفید می باشد.

از سایر محصولات آموزشی ورزش های رزمی دیدن فرمایید.

مطالب بیشتر

همیشه این سوال پرسیده می شود که کدامیک از هنرهای رزمی برای دفاع شخصی خیابانی مناسب تر هستند؟ آن سوال چندین سال است که مطرح می شود و پاسخ واحدی به آن داده نشده است. شمار زیادی از هنرهای رزمی برای دفاع شخصی مناسب هستند. هنرهای رزمی به عنوان روش های دفاع شخصی مورد استفاده قرار می گیرند. جواب به این که کدامیک از هنرهای رزمی برای دفاع شخصی مناسب تر هستند، حقیقتا بدون جواب است. بنابراین با ما برای خواندن این متن همراه شوید. اگر در یک هنر رزمی کار می کنید، هیچ وقت خود را بدون خطر احساس نکنید.
من لیستی از بهترین هنرهای رزمی را برای سیستم های مبارزاتی و دفاع شخصی خیابانی ذکر خواهم کرد. قبل از ذکر هر نکته ای به من اجازه بدهید که درباره ی اینکه چرا ما به آموزش دفاع شخصی خیابانی نیاز داریم ، صحبت بکنم. اجازه بدهید که درباره ی موقعیت های خطیری که در زندگی روزمره ی ما اتفاق می افتند صحبت بکنیم.
زاع های خیابانی، باشگاهی و ورزشی از نمونه برخوردهایی هستند که بدون دلیل موجه شروع می شوند و گاها با برنامه ریزی هستند.
اتفاقات جاده ای: اتفاقات جاده ای، دلیلی برای افزایش رخدادهای غیر عمدی هستند و امکان وقوع آن ها در هر زمانی وجود دارد.
خشونت های خانوادگی: اغلب به صورت ناگهانی اتفاق می افتند ولی به تدریج بیشتر می شوند.
حملات خیابانی به قصد دزدی: به صورت کاملا ناگهانی برای هر شخص و در هر جایی اتفاق می افتند.
آشوب های مدنی و تظاهرات: امروزه آشوب های مدنی، تظاهرات و حوادث مشابه در هر جایی صورت می گیرند.
اغلب این حوادث ناخواسته در اماکن شلوغ اتفاق می افتند. مردم زیادی در اماکن شلوغ هستند و امنیت شما کمتر می شود. چون اکثر مردم در جلوه ی تماشاچی ظاهر می شوند. آن ها از اتفاق افتاده صرف نظر می کنند و وانمود می کنند که چیزی اتفاق نیفتاده است. چون آن ها هم ترسیده اند و نمی خواهند یکی دیگر از قربانیان آن حادثه ی دلخراش باشند.
دفاع شخصی خیابانی چیست و چگونه از هنرهای رزمی برای وقایع حقیقی زندگی استفاده بکنیم؟
دفاع شخصی به معنی توانایی دفاع از خود در برابر افراد مهاجم می باشد. اتفاقات زیادی غیرمنتظره هستند و شاید در آن لحظه، آمادگی روبه رو شدن با ان ها را نداشته باشید. مهاجمان به شما اخطار نمی دهند و هیچ پرچمی را برای باخبرکردن شما از نیتشان تکان نمی دهند! . حملات به صورت کاملا فوری، سریع، غیرقابل پیش بینی و پرخاشگرانه صورت می گیرند. ان ها دارای قانون های مجزا، مجموعه ی کاتاهای خاص، فرم ها و تکنیک های خاص نیستند. بیشتر افراد خاطی در آن لحظه به کاری که انجام می دهند، فکر نمی کنند. یک دعوا شامل حملات چندگانه ای است و شاید با یک مشت ساده شروع شود ولی در نهایت در آن از چاقو یا سلاح های دیگر استفاده شود. معمولا سر و دست در نزاع های ساده مورد حمله قرار می گیرند ولی سلاح ها به هرجایی زده خواهند شد. شاید ان حملات توسط افراد ماهر یا تازه کار صورت گیرند و یا در زمین مبارزه به پایان برسند.
بنابراین تکنیک های زیادی از هنرهای رزمی را نمی توان در همچین نزاع هایی استفاده کرد. چندین مورد از ان ها فقط حسی کاذب از توانایی و آرامش را به انسان می دهند. اصلا غیرعادی نیست که هنرجوی باتجربه ی هنرهای رزمی نتواند در یک مبارزه ی واقعی از خودش دفاع بکند. ذهن انسان در مواقع حساس به صورت کاملا غریزی برای دو ثانیه از کار می افتد و فرصت برای حمله ی مهاجم فراهم می شود. مبارزات خیابانی مثل فیلم ها، مبارزات بدون محدودیت ( no holds barred fighting) و مسابقات مشت‌زنی بدون دستکش و مبارزات داخل قفس نیستند. چون در آن ها هم از قوانین و شکل های خاص داوری و کنترل مبارزان استفاده می شود.
چه کاری برای دفاع از خودمان انجام دهیم؟
اولین نکته اجتناب و دوری می باشد. برای زنده ماندن در این دنیای مدرن باید نسبت به محیط اطراف آگاهی داشته باشید و تا حد ممکن از قرار گرفتن در یک موقعیت خطرناک دوری کنید.
خون سرد بمانید و احساساتتان را کنترل کنید. فاصله ی کافی را از موقعیت خطر داشته باشید. از موقعیت دور شده و به هیچ عنوان به پست سرتان نگاه نکنید ، مگر اینکه کاملا از محل خطر دور شده باشید. اگر نتوانید فرار کنید ، صحبت کردن هم کمکی به شما نمی کند. البته شما باید موقعیت را تشخیص دهید و به آرامی صحبت کنید و هیچ واکنشی در برابر توهینات مهاجم انجام ندهید. فقط بگویید که متاسفید و بهانه ای برای فرار از موقیعت خطرناک فراهم کنید. اگر چندین شخص به شما حمله کردند سعی کنید در گوشه ی آن فضا قرار نگیرید چون راه فرار را برای خود بسته اید. اگر در چنین فضایی قرار بگیرید کسانی که در پشت شما هستند به راحتی می توانند به شما مشت هایی کوبنده و ناگهانی از طرفین بزنند.
اگر نمی توانید از برخوردهای فیزیکی به دور باشید باید شیوه های دفاع از خود را با تکنیک های آسان و کاربردی یاد بگیرید. اگر شخص مهاجم دارای سلاح بود تا حدی که برایتان ممکن است بدوید. سلاح ها شوخی بردار نیستند و استفاده از آن ها سبب ایجاد موقعیت هایی جبران ناپذیر برای هر دو طرف می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *