آموزش دفاع شخصی به بانوان

توضیحات برنامه

فیلم های آموزشی این برنامه، فنونی را که بانوان برای دفاع شخصی خود در برابر مزاحمین و اشرار به آنها نیازمندند را آموزش می دهد.

از سایر محصولات آموزشی ورزش های رزمی دیدن فرمایید.

مطالب بیشتر

هیچ چیز بهتر از این نیست که شما زنان بدانید از نظر مالی و جسمی قادر به مراقبت از خود هستید. برای بسیاری از زنان، مراقبت از جسم فقط با ورزش کردن حاصل می شود. این که فرد بداند در همه ی موقعیت ها می تواند از خود دفاع کند، موجب بالا رفتن اعتماد به نفس وی می شود. این نوع اطمینان فقط زمانی به وجود می آید که فرد اعتماد کاملی نسبت به خود داشته باشد. این اعتماد نیز معمولاً از طریق شرکت در کلاس های دفاع شخصی حاصل شود. امروزه وقتی زنان درباره ی کلاس های دفاع شخصی فکر می کنند، بیشتر از هر چیز معتقدند این کلاس ها فقط مناسب مردان و کودکان می باشد. اما این در هر حالی است که کلاس های دفاع شخصی و تمریناتی مانند کاراته، بوکس، جیو جیتسو و مانند آن برای زنان نیز لازم و ضروری است.
نکته ی مهم این است، اگر زنی توسط مردی تهدید شود، و آن زن حتی یک کلاس دفاع شخصی را با مردان نگذرانده باشد، او به هیچ وجه در برابر حمله ی این مرد، جان سالم به در نمی برد. مهم نیست چه مدت زمانی و چگونه این کلاس ها را سپری کرده است. چرا؟ چون تهدید صرفا همان کلمه ی ترس است. اگر تا حالا مورد حمله ی مردی قرار گرفته باشد. اگر نتوانسته باشد بر ترسش غلبه کند، فورا دست پاچه می شود و تکنیک هایی که در کلاس دفاع شخصی یاد گرفته است، به دردش نمی خورد. و اگر او (خانم) آموزش ندیده باشد که چگونه با مردان خشن تر، قوی تر و بزرگ تر مقابله کند، نمی تواند بفهمد این حرکات آموزشی چگونه می تواند موقعیت دنیای واقعی را تغییر دهد.
هیچ کاری نکردن در مقابل حمله ی خشونت آمیز، بزرگ ترین ریسک به حساب می آید، زیرا مقاومت و فرار را سخت تر می کند. بدتر از این، احتمال خشونت شدیدتر را افزایش می دهد.
هر دوی کلاس های دفاع شخصی و هنرهای رزمی را توصیه می شود.
هنرهای رزمی سنتی برای نظم، دفاع شخصی و ورزش مفیدند. این هنرها به ایجاد طرز فکر صحیح لازم در موقعیت های دفاع شخصی کمک می کنند. اما معمولا چندین سال طول می کشد تا در موقعیت ها و تکنیک های پیچیده تر حرفه ای شوید. اگر برای شرکت در برنامه های دراز مدت وقت کافی دارید، مطمئنا یک هنر رزمی جامع ترین آموزش را برایتان فراهم می کند.
اگر شما وقت رفتن به کلاس های دراز مدت را ندارید، مطمئن شوید کلاس های دفاع شخصی که زنان تان شرکت کرده اند، شامل موارد زیر باشد:
• آگاهی و اجتناب از جرم
• آموزش و تمرین با همسر و برادر
• آموزش سناریوی واقعی
• بدون این بخش های مهم، برنامه ی دفاع شخصی زنان هیچ گونه تاثیر آموزشی ندارد.
۱- دفاع شخصی موجب بالا رفتن اعتماد به نفس می شود
۲- دفاع شخصی بر تعادل شما اثر می گذارد
۳- دفاع شخصی به نظم فردی کمک می کند
۴- دفاع شخصی شرایط فیزیکی شما را بهبود می بخشد
۵- دفاع شخصی هوشیاری شما را در خیابان بهبود می بخشد
۶- دفاع شخصی به شما عزت نفس می آموزد
۷- دفاع شخصی به گسترش روحیه ی جنگاوری کمک می کند
۸- دفاع شخصی به شما کمک می کند تا در برابر حملات واکنش مناسبی نشان دهید
۹- دفاع شخصی در تنظیم هدف به شما کمک می کند
۱۰- دفاع شخصی اثر مثبتی بر زندگی شما دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *