قصه های قرآنی ۱

توضیحات

این نرم افزار اندرویدی شامل قصه های انیمیشنی از داستانهای قرآنی می باشد که به زبان ساده برای کودکان و نوجوانان طراحی و ساخته شده است.
عناوین قصه ها عبارتند از:
- رانده شدن شیطان از بهشت
- فرود آمدن آدم و حوا به زمین
- داستان هابیل و قابیل
- داستان حضرت نوح
- داستان حضرت ابراهیم
- حضرت ابراهیم و پرستش ماه و خورشید و ستارگان
- داستان حضرت یونس
- داستان حضرت مریم
- داستان حضرت عیسی
- داستان اصحاب فیل

از سایر محصولات قرآنی - دینی دیدن فرمایید.

مطالب بیشتر

متن دو داستان از این مجموعه:

رانده شدن شیطان از بهشت :
خداوند بعد از خلق آسمان ها و زمین خطاب به فرشتگان فرمود : میخواهم در زمین برای خودم جانشینی قرار دهم . میخواهم بشری از گل رس خلق کنم و از روح خود در او بدمم . فرشتگان فرمودند : پروردگارا ، آیا می خواهی کسی را خلق کنی که بر روی زمین فساد و خون ریزی کند ؟ خداوند فرمود : من چیزی را می دانم که شما نمی دانید . سپس خداوند آدم را آفرید و نام همه چیز را به آدم آموخت . فرشتگان گفتند بار الها ما چیزی جز آن چه به ما اموخته ای نمی دانیم و تو داناترینی . خداوند خطاب به آدم فرمود : ای آدم آن ها را از نام همه چیز با خبر کن . و خداوند بعد از این که فرشتگان را از همه نام ها با خبر کرد فرمود : من از آنچه در آسمان ها و زمین پنهان است آگاهم من چیزی میدانم که شما از آن آگاه نیستید . سپس از ملائکه خواست تا بر آدم سجده کنند ، همه فرشتگان به اطاعت از فرمان الهی به آدم سجده کردند ، در بین آن ها ابلیس از سجده بر آدم خود داری کرد . خداوند به ابلیس فرمود چه چیز مانع از آن شد تا بر چیزی که من آفریدم سجده کنی ؟ آیا خودت را بزرگ تر و برتر می پنداری ؟ شیطان گفت : آری من از او بهترم . تو مرا از آتش آفریدی و او را از گل رس . شیطان از امر الهی سرپیچی کرد و خداوند او را از بهشت بیرون راند و به او فرمود : ای شیطان نفرین من تا روز قیامت بر تو باد . شیطان از خداوند مهلت خواست و گفت : پروردگارا ، تا روز رستاخیز به من مهلت ده تا از همه سو به بنده گانت بتازم و گناه و زشتی را برایشان آرایش کنم و زیبا جلوه دهم و همه آن ها را فریب دهم . خداوند نیز به او مهلت داد و فرمود : سر افکنده و خار از بهشت بیرون شو و هر یک از آن ها را که می توانی با صدایت به حرکت در آور و سواره ها و پیاده هایت را بر سرشان گسیل دار در مال اولاد با آنها مشارکت کن ، به آن ها وعده بده که وعده های تو همه فریب است . تو بر بندگان خاص من چیره نخواهی شد .

فرود آمدن آدم و حوا به زمین:
خداوند آدم را خلق کرد و جفتی از جنس خودش برای او آفرید تا در کناراو آرام گیرد .بعد از خلقت آدم و حوا ، خداوند به او فرمود : ای آدم ، تو و جفتت در بهشت ساکن شوید و هر کجا می خواهید بروید و از هرچیز که می خواهید بخورید به جز یک درخت ، که شما را از نزدیک شدن به آن منع می کنم مبادا که به آن درخت نزدیک شده و میوه ی آن را بخورید در غیر این صورت شما از ستمکاران خواهید بود .شیطان که قسم خورده بود همه انسان ها را گمراه کند ، آن ها را فریب داد و به آن ها وعده داد که با خوردن میوه ی این درخت همیشه جاودان خواهند بود ، آن ها را به خوردن میوه ی ممنوعه ترغیب کرد . بدین ترتیب آن ها از شیطان تبعیت کردند و از میوه ی آن درخت خوردند ، به محض خوردن میوه برهنگی و زشتی هایشان برای شان آشکار شد و سعی کردند با پیچادن برگ درختان بر خود بدنشان را بپوشانند . ناگهان پروردگار ندا در داد : مگر من شما را از نزدیک شدن به آن درخت منع نکرده بودم ، و نگفته بودم که شیطان بزرگ ترین و آشکار ترین دشمن شماست ؟ آدم و حوا نادم و پشیمان رو به درگاه خدا زاری کردند و از او طلب بخشش نمودند و گفتند : اگر بر ما رحم نکنی از زیان دیدگان خواهیم شد . خداوند به آن ها فرمود : از بهشت بیرون بروید و بر زمین فرود آیید ودشمن یک دیگر باشید . مدتی در زمین زندگی و بهره وری خواهید کرد . در آن خواهید مرد و سپس بیرون خواهید آمد . خداوند توبه ی آدم را پذیرفت و او را در زمین به پیامبری برگزید و هدایت کرد و فرمود : هرگاه هدایتی از من به جانب شما رسد و پیرو هدایت من شوید هرگز گمراه و بد بخت نخواهید شد و هر کس از ذکر من روی گردان شود زندگی برایش تنگ خواهد شد . بدین صورت آدم و حوا از بهشت رانده شدند و به زمین فرود آمدند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.