تمرینات کششی مختلف عضلات بدن

توضیحات برنامه

انیمیشن های این برنامه، نحوه صحیح انجام تمرینات ورزشی کششی مختلف را برای عضلات گوناگون بدن ، آموزش می دهد. انجام منظم و روزانه این حرکات که پایه آنها کاملا علمی بوده و در هر مکانی نیزقابل اجرا می باشند، برای داشتن عضلاتی سالم و بدنی منعطف بسیار مفید است.

از سایر محصولات آموزشی ورزش های کششی ، حرکتی و سرعتی دیدن فرمایید.

مطالب بیشتر

کشش در ساده ترین شکلش، یک عمل طبیعی و غیرارادی است. مردم اغلب به طور غریزی بعد از بیدار شدن از خواب یا پس از دوره های طولانی سکون خودشان را کش می دهند. در حالی که مزایای ورزش روزانه، متعدد و شناخته شده هستند، فواید یک روال کشش منظم، به مراتب کمتر مورد تایید قرار گرفته اما درست به همان اندازه مهم هستند. ترکیب کردن حرکات کششی در تمرینات روزانه تان یا انجام آنها به تنهایی در طول روز، درست به اندازه ورزش منظم برای سلامت و عملکرد بدن مهم است.
فواید حرکات کششی برای بدن
مسلم ترین و آشکارترین مزیت حرکات کششی، کمک به بهبود انعطاف پذیری و دامنه حرکتی است. با بالا رفتن سن بدن، عضلات می توانند سفت تر شوند و دامنه حرکتی در مفاصل می تواند به حداقل برسد. عدم انعطاف پذیری می تواند باعث شود که حرکت، کندتر و کمتر روان شود و افراد را بیشتر مستعد دچار شدن به کشیدگی های عضلانی یا سایر آسیب های بافت نرم کند. این می تواند جلوی یک سبک زندگی فعال را بگیرد یا حتی مانع حرکات طبیعی روزمره شود. افزایش انعطاف پذیری با بهبود تعادل و هماهنگی همراه است.
فواید تمرینات کششی برای ذهن
همه استرس دارند. انباشته شدن استرس باعث می شود عضلات شما منقبض شده و سفت شوند. این تنش می تواند روی تقریبا هر بخش از بدنتان تاثیر منفی بگذارد. مانند تمام انواع ورزش ها، تمرینات انعطاف پذیری مانند کشش دارای توانایی استرس زدایی قدرتمندی هستند. صرف یک زمان کوتاه (۱۵ ــ ۱۰) برای کشش در هر روز می تواند به آرام کردن ذهن کمک کند، یک استراحت ذهنی فراهم کند و به بدن شما فرصتی برای شارژ مجدد بدهد. برای دریافت بیشترین بهره از روال کشش تان، موارد زیر را به خاطر داشته باشید.
حرکات ملایم را به کشش تان اضافه کنید
کشش ملایم می تواند به افزایش انعطاف پذیری در حرکات خاص کمک کند. به عنوان مثال حرکات ملایم تای چی، یوگا یا پیلاتس ممکن است یک راه خوب برای کشش باشند. به علاوه در هنگام انجام فعالیت های خاص مانند یک لگد در هنرهای رزمی یا لگد زدن به توپ فوتبال، در ابتدا با انجام دادن حرکت به صورت آرام و در شدت کم شروع کنید تا عضلاتتان به آن عادت کنند. سپس هنگامی که عضلاتتان بیشتر به حرکت عادت کردند، به تدریج به حرکت سرعت بخشیده و آن را در شدت بالاتری انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *